Back
shuar žena
23 júl

Ekvádor: Magický poklad v Andách časť 2

Ekvádor je omnoho viac ako len dobré jedlo a pamiatky. Je to krajina plná tradícií, ktorá vás prenesie do úplne iného sveta a keď sa sem raz dostanete pochopíte, prečo bola práve Latinská Amerika kolískou magického realizmu. Všetko reálne je tu magické. A všetko magické je tu reálne.

lama
23 júl

Ekvádor: Magický poklad v Andách časť 1

Ekvádor – pre mnohých možno krajina, ktorú si na mape ani nevedia predstaviť. Krajina, ktorá v našich končinách nie je veľmi známa a rozhodne to nie je typická dovolenková destinácia Slovákov. Ekvádor je krajina vzdialená okolo 10 tisíc kilometrov od Slovenska a leží na severozápadnom pobreží Tichého oceánu v Južnej Amerike priamo na rovníku.

Huelva
15 máj

Môj život v Španielsku

Buenos días, hola alebo chao, každým jedným z týchto slov vás zdravím kamaráti. Dnes by som vám chcela porozprávať o svojom španielskom sne a o tom ako sa mi podarilo splniť si ho – život v španielskej Huelve

anime jedlo
19 marec

7 Užitočných fráz pre milovníkov anime

Anime je skvelý spôsob ako sa zdokonaliť v japončine, či nachytať niekoľko užitočných slovíčok a fráz. Preto vám prinášame článok so siedmimi frekventovanými frázami, na ktoré narazíte pri pozeraní anime a ktoré sa vám tiež zídu v bežnom živote. Poďme na to!

Hora Fuji
03 júl

Prečo je japončina v skutočnosti jednoduchá?

Predtým, ako sa pustíte do niečoho nového, vždy si svoje rozhodnutie väčšinou dôkladne premyslíte. Rovnako je to aj so štúdiom cudzích jazykov. Chcete sa začať učiť nový a exotický jazyk ako japončina? Prezeráte si učebnice, hľadáte informácie na internete a stále váhate... …