Vyskúšajte japončinu z pohodlia Vášho domova.

Stačí pripojenie na internet a aplikácia, ktorú obľubujete - Skype, Zoom, WhatsApp, Hangouts, Facebook

5 dôvodov prečo začať s online kurzom japončiny s Language Siesta:

 1. Ponúkame skúšobnú hodinu úplne zdarma. Stačí nás kontaktovať.
 2. Naše ceny online kurzov japončiny sú veľmi výhodné.
 3. Japončina sa u nás nielen propaguje, ale aj reálne vyučuje. Skupinky a individuálne hodiny fungujú počas celého školského roka.
 4. Naše lektorky japončiny u nás učia už niekoľko rokov a za ten čas odučili desiatky spokojných študentov japončiny.
 5. Japončinu ponúkame ako jedna z mála jazykových škôl na celom Slovensku!
Ochutnávka sushi s lektorkou japončiny
Lektorka Mária a sushi
Mária lektorka japonského jazyka
Lektorka Mária
japoncina hiragana na kockách
hiragana

Japonský jazyk sa u nás učí

Individuálne

1 študent

Individuálny kurz je určený študentom, ktorí chcú napredovať vlastným tempom pri plnej pozornosti lektora. Požiadavky študenta sú pri tomto kurze prvoradé.
Je najflexibilnejším kurzom, pretože sa len stačí dohodnúť s lektorom a môžete mať hodinu takmer hocikedy.
Intenzita kurzu je podľa požiadaviek študenta.
Požiadavky študenta sú pri tomto kurze prvoradé.

Vo dvojici

2 študenti

Kurz vo dvojici je flexibilným variantom pre študentov, ktorí radi chodia na kurz s partnerom alebo kamarátom.
Je u nás veľmi populárny, pretože študenti si po dohode s lektorom môžu flexibilne zmeniť čas vyučovacej hodiny.
Intenzita kurzu je podľa požiadaviek študentov.
Kurz obsahuje veľa interaktívnych jazykových aktivít.

Na hodinách japončiny môžete stretnúť týchto lektorov

Mária - japončina, angličtina

Lektorka japonský jazyk Mária

Volám sa Mária a odmalička ma fascinovali cudzie jazyky, čo neskôr ovplyvnilo i výber vysokoškolského štúdia. Zvolila som si študovať moje dva obľúbené jazyky, angličtinu a japončinu. Tento výber mi priniesol aj možnosť oba jazyky vyučovať, preto sa teraz môžeme stretnúť v priestoroch jazykovej školy Language Siesta. Svoje nadšenie pre angličtinu a japončinu sa snažím vzbudiť aj u mojich študentov, aby pre nich učenie nebolo nudné, ale zaujímavé a napĺňajúce.

Moja cesta k učeniu je spojená so záľubou v cudzích jazykoch. Vždy som túžila spoznávať cudzie jazyky a kultúry. Tento koníček sa prehĺbil výberom vysokej školy. Odvtedy aktívne zdokonaľujem svoje jazykové vedomosti a poznávam kultúry, ktorých jazyky vyučujem. Vášeň k cudzím jazykom som sa rozhodla posunúť ďalej a preniesť ju aj na iných ľudí, študentov. Lektorkou som sa stala, aby som mohla prinášať radosť z cudzích jazykov i ostatným. Ku každému študentovi sa snažím pristupovať individuálne, dbať na jeho záujmy, alebo silnejšie a slabšie stránky. Jazyky slúžia k dorozumievaniu sa medzi ľuďmi, preto kladiem najväčší dôraz na konverzáciu, aby boli študenti schopní komunikovať a vyjadriť svoje myšlienky. Samozrejme, nezabúdam ani na ostatné jazykové kompetencie ako čítanie, písanie a počúvanie. Jazyk sa snažím študentom vštepiť prostredníctvom zaujímavých interaktívnych cvičení a materiálov, približovať im tak nielen jazyk, ale i krajinu a jej kultúru.

Lektorka Mária pri jazere s horským pozadím
 • Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta, Odbor anglická a japonská filológia
 • Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave, Filozofická fakulta, Odbor anglický jazyk a kultúra v odbornej komunikácii
 • Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave, Doplňujúce pedagogické štúdium
 • Certifikát JLPT (Japanese Language Proficiency Test) – level N3
 • Univerzita Palackého v Olomouci, Intenzívny kurz Academic Writing in English
Ochutnávka sushi s lektorkou japončiny
 • cudzie jazyky
 • cestovanie
 • čítanie
 • spoločenské hry
Lektorka Mária pri sushi
 • v budúcnosti by som sa rada naučila ďalší ázijský jazyk, navštívila Rusko a ostrov Santorini.
 1. Ahoj Mária! Mohla by si nám o sebe povedať pár slov?

Ahoj! Volám sa Mária a vyštudovala som anglickú a japonskú filológiu na Univerzite Palackého v Olomouci. Momentálne pokračujem v štúdiu anglického jazyka a kultúry v odbornej komunikácii spolu s doplňujúcim pedagogickým štúdiom na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Okrem toho, že som tieto dva jazyky vyštudovala na vysokej škole, je takmer isté, že sa práve učím ešte nejaký cudzí jazyk. Študovať cudzie jazyky je moja najväčšia záľuba a potešenie.

 1. Aká bola tvoja cesta k cudzím jazykom, prípadne k japončine?

Ako som už spomínala, vyštudovala som filológiu – teda odbor, ktorý sa zaoberá štúdiom jazyka a literatúry daných krajín a kultúr. Presne toto ma vždy priťahovalo. Rada spoznávam nové krajiny, ich špecifiká, obyvateľov a tiež ich jazyky. Preto som sa vydala týmto smerom. Odmalička som túžila poznať čo najviac jazykov. Japončinu som si vybrala preto, že sa mi zdala byť zaujímavá a náročná zároveň – naučiť sa ju som si dala ako výzvu.

 1. Ako si sa dostala k učeniu?

Mojou motiváciou je citát Ancora Imparo, čo znamená „stále sa učíme“. Rada sa stále učím – nové fakty, zaujímavosti, činnosti a, samozrejme, jazyky. Je to proces, ktorý sa nekončí ani po absolvovaní školy. A práve túto chuť do učenia a radosť z neho som sa rozhodla rozdávať ďalej. A to tým, že budem učiť nielen seba, ale aj iných.

 1. Aké sú tvoje hodiny, na čo sa môžu tvoji študenti tešiť?

Moje hodiny sú predovšetkým zamerané na individuálne potreby študenta. Snažím sa sústrediť na to, s čím majú študenti najväčšie problémy. Pri učení sa cudzieho jazyka je najdôležitejšie jeho aktívne používanie, preto sa zameriavam hlavne na konverzáciu a rozprávanie, ako v angličtine, tak i v japončine. Okrem toho na hodinách rada využívam rôzne interaktívne aktivity na učenie jazyka, kultúry a reálií danej krajiny.

 1. Čím sú pre teba zaujímavé tvoje jazyky, teda angličtina a japončina?

Angličtina je v súčasnosti globálny jazyk a považuje sa takmer za samozrejmosť ju ovládať. Na druhej strane japončina je u nás považovaná za exotický jazyk – a to je jeden z dôvodov, prečo sa ju mnohí učia. Navyše je spojená s rôznymi druhmi umenia, bojovými športmi, históriou a kultúrou, samozrejme, typickými kreslenými seriálmi anime či kresbami manga. To všetko ju robí zaujímavou. Pre mňa vždy bola a je zaujímavá najmä svojím spôsobom zápisu, keďže má vlastnú slabičnú abecedu a tiež z Číny prevzaté znakové písmo, čím sa odlišuje od ostatných jazykov.

 1. Myslíš si, že je nejaký špeciálny dôvod, pre ktorý by sa ľudia mali tieto jazyky učiť?

Každý jazyk stojí za to sa učiť. Špeciálny dôvod a najsilnejšiu motiváciu má každý človek vo svojom vnútri. Sú rôzne pohnútky, či už je to túžba po cestovaní a návšteve krajiny, pracovné uplatnenie sa, snaha získať nové vedomosti, alebo len zvedavosť. Toto všetko a omnoho viac je tým pravým dôvodom začať sa učiť ďalší cudzí jazyk

 1. Bola si v anglicky hovoriacej krajine alebo v Japonsku? Čo si tam zažila, čo ťa prekvapilo, ako sa tam ľuďom žije?

V Anglicku sa mi veľmi páčil priateľský prístup ľudí, dokonca i voči zahraničným turistom. Naopak Japonsko si stále drží odstup od cudzincov a Japonci sú voči nim menej prívetiví než obyvatelia iných krajín. Napriek tomu je Japonsko príťažlivou a zaujímavou krajinou, či už svojou históriou, kultúrou a umením, ale tiež typickým etickým kódexom a špecifikami správania sa, ktorými sa odlišujú od ostatných.

 1. Čo máš rada na Japonsku, jeho kultúre, v čom je výnimočné a čo ťa láka?

Japonsko je výnimočné tým, že je také aké je. Je to ázijská krajina, preto sa kultúra, zvyky i jazyk dlišujú od našich. A čím ma láka? Myslím, že všetkým, čo môže ponúknuť. Od historických štvrtí plných starobylých hrdinov, až po moderné štvrte Šindžuku či Akihabara. Lákavé je chladné Hokkaidó, i teplá Okinawa. Miesta preplnené ježkami a reštaurácie, kde sú spoločníkmi zákazníkov mačky či takzvané maids. Ako všetky ostatné krajiny a kultúry, aj Japonsko je výnimočné so všetkým, čo má.

 1. Máš špeciálne miesta, niečo, čo by si nám odporučila?

V Japonsku si nájde svoje každý – či už milovník histórie, alebo moderných technológií, obdivovateľ umenia, hudby či bizarností. Impozantné sú rôzne budhistické chrámy a šintoistické svätyne, ktorými sa Japonsko pýši – napríklad chrám Tódaidži v Nare, či Kijomizudera v Kjóte. Krásna je aj príroda, napríklad park Ueno, park Nara typický svojimi srnkami a v neposlednom aj hora Fudži.

 1. Čo najviac zaujíma tvojich študentov?

Študentov často zaujíma to, s čím sa už sami stretli – či už pri čítaní mangy, alebo pozeraní anime a japonských filmov, či počúvaní hudby. Pýtajú sa na rôzne použitia a variácie slovíčok, gramatiky i znakov, aby lepšie dokázali pochopiť jazyk ako celok, a tak sa s ním môžu ľahšie stotožniť a osvojiť si ho.

 1. Čo máš rada na učení?

Najkrajší pocit je pocit pokroku. Keď vidím, že študenti dokážu porozumieť a vyjadriť to, čo ešte nedávno nedokázali. Okrem toho, učiť sa novým vedomostiam, obzvlášť cudzím jazykom, je ako skladať puzzle. Čím viac častí spolu poskladáte, tým väčší zmysel vám bude dávať celok. A to je druhá vec, ktorú mám rada na učení – keď študentom (a koniec koncov i mne) postupne dávajú zmysel veci, ktorým predtým nerozumeli.

 1. Aké sú tvoje odporúčania pri štúdiu cudzích jazykov, prípadne japončiny?

Aby sa človek skutočne naučil cudzí jazyk, je dôležité sa ním obklopiť intenzívne, nie len počas hodiny, ale i mimo nej. Odporúčam pozeranie filmov, seriálov, videí, či počúvanie hudby a čítanie kníh. Angličtina aj japončina sú bohaté na všetky z nich, nebude teda ťažké nájsť si činnosť, ktorá bude nielen prínosná pri štúdiu jazyka, ale i zábavná a pútavá.

Neváhajte nás kontaktovať