VYSKÚŠAJTE TALIANČINU Z POHODLIA VÁŠHO DOMOVA.

Stačí pripojenie na internet a aplikácia, ktorú obľubujete - Skype, Zoom, WhatsApp, Hangouts, Facebook

5 dôvodov prečo začať s online kurzom taliančiny s Language Siesta:

 1. Ponúkame skúšobnú hodinu úplne zdarma. Stačí nás kontaktovať.
 2. Naše ceny online kurzov taliančiny sú veľmi výhodné.
 3. Kurzy online taliančiny sú u nás hlavne individuálne. Preto si kurz prispôsobíte podľa svojich potrieb.
 4. Naši lektori majú skúsenosti s tínedžermi a aj s dospelými.
 5. Online výučba je veľmi flexibilná, stačí si dohodnúť čas hodiny s lektorom a môžete začať.
Lektorka Katarína
lektorka taliančiny
lektorka Katarína - pláž
Taliansko záliv

Taliansky jazyk sa u nás učí

Individuálne

1 študent

Individuálny kurz je určený študentom, ktorí chcú napredovať vlastným tempom pri plnej pozornosti lektora. Požiadavky študenta sú pri tomto kurze prvoradé.
Je najflexibilnejším kurzom, pretože sa len stačí dohodnúť s lektorom a môžete mať hodinu takmer hocikedy.
Intenzita kurzu je podľa požiadaviek študenta.
Požiadavky študenta sú pri tomto kurze prvoradé.

Vo dvojici

2 študenti

Kurz vo dvojici je flexibilným variantom pre študentov, ktorí radi chodia na kurz s partnerom alebo kamarátom.
Je u nás veľmi populárny, pretože študenti si po dohode s lektorom môžu flexibilne zmeniť čas vyučovacej hodiny.
Intenzita kurzu je podľa požiadaviek študentov.
Kurz obsahuje veľa interaktívnych jazykových aktivít.

Na hodinách taliančiny môžete stretnúť týchto lektorov

Katarína - taliančina

Lektorka Katarína

Ciao a tutti, volám sa Katarína a som lektorkou taliančiny už 10 rokov. Hodiny so mnou nie sú iba o gramatike, ale sú obohatené aj o moje osobné zážitky a skúsenosti s Talianmi, o ich mentalite, bohatej kultúre, výborných jedlách a tipoch na návštevu prekrásnych miest. Počas mojej praxe som učila skôr dospelých študentov, individuálne ale aj skupinové kurzy, firemné kurzy. V Taliansku som žila 11 rokov, v Kalábrii a v meste Bologna.

lektorka Katarína - pláž

Na mojich hodinách sa snažím študentov nielen naučiť správnu taliansku gramatiku, ale získať čo najlepšiu výslovnosť a odbúrať zábrany pri rozprávaní a tvorení samostatných viet. V úvode hodiny si vždy opakujeme formou jednoduchých prekladových viet alebo formou dialógu na nejakú tému. Do náplne mojich hodín začlením úmyselne témy, ktoré študenti budú v reálnom živote potrebovať, či už na dovolenke alebo na pracovnej ceste v Taliansku. Mojim cieľom je naučiť mojich študentov vedieť využiť slovnú zásobu, rozumieť v bežnom každodennom živote a nebáť sa komunikovať v tomto krásnom jazyku.  

 • Konzervatórium v Bratislave, absolutórium v odbore spev
 • AU FMU v Banskej Bystrici, operný spev
 • Jazyková škola, Palisády, Bratislava – všeobecná jazyková skúška – taliansky jazyk, úroveň C1
 • 11 rokov prežitých v Taliansku – Kalábria a Bologna
lektorka Katarína jeseň
 • cestovanie a spoznávanie nových krajín
 • príroda a turistika
 • jazda na bicykli 
 • čítanie kníh pre osobnostný rozvoj 
 • pozeranie filmov v talianskom jazyku
Taliansko záliv

V budúcnosti by som sa rada naučila po španielsky, cvičiť správne jogu a navštívila Nový Zéland.  

1. Ahoj, Katka. Ako by si sa v skratke predstavila?

Ciao! Volám sa Katka a vyštudovala som operný spev. Môj život je veľmi zaujímavý a plný nových výziev. V rámci spevu som sa dostala k práci v Taliansku a strávila som tam krásnych 11 rokov. V každodennom živote som mala možnosť spoznať ich mentalitu, zvyky a tradície, spoznávať ich stáročnú kultúru a obdivovať ich historické pamiatky v mestách ako Rím, Bologna, Reggio Calabria, Florencia a to najdôležitejšie – naučila som sa plynule rozprávať, správne vyslovovať so správnym prízvukom. 

 

2. Prečo Taliančina? Čo ťa k tomuto jazyku viedlo?

Už počas mojich štúdií som študovala taliančinu, pretože to je jazyk spevákov. Počas vysokej školy som pracovala počas prázdnin na hudobnom festivale v meste Martina Franca v regióne Puglia a tam som mala možnosť byť obklopená neustále týmto krásnym jazykom. Som šťastná a vďačná za túto moju životnú skúsenosť.

 

3. Koľko rokov si žila v Taliansku a aké to tam bolo?

Taliansko a aj samotný jazyk ma natoľko očarili, že som tam po skončení vysokej školy ostala žiť a pracovať. Žila som v Kalábrii a v meste Bologna, celkovo to bolo 11 rokov. Život v Taliansku bol pre mňa veľmi zaujímavý, v mnohom kontrastný. Boli to veľmi obohacujúce roky, počas ktorých som veľmi cestovala, spoznávala nových zaujímavých ľudí, regióny, kultúru, miestnu kuchyňu a množstvo prekrásnych miest či už pri mori alebo v horách.

 

4. Ako si sa dostala k učeniu? Aké boli tvoje začiatky?

Keď som sa napokon rozhodla vrátiť sa na Slovensko, chcela som skúsenosti s taliančinou potvrdiť štátnicovou skúškou, aby som aj v budúcnosti mohla v rámci tohto jazyka pracovať. Začiatky mojej lektorskej činnosti začali na pôde jazykovej školy na Palisádach, kde som aj absolvovala štátnicovú skúšku. Na začiatku som mala obavy, či budem vedieť dobre naučiť študentov všetko potrebné, ale chcelo to iba získať prax.

 

5. Čo ťa baví na učení taliančiny?

Na učení taliančiny ma baví ten prítomný okamih, že ja a aj moji študenti sme v danom okamihu spojení týmto jazykom a zabúdame na čas. Som veľmi rada, ak cítim od mojich študentov pokrok a keď mi kladú rôzne otázky. Tie sú znakom ich rastúceho záujmu a dôkazom, že od hodiny k hodine sa ich motivácia zvyšuje. Baví ma sledovať pokroky mojich študentov v rámci tvorenia viet a pri zlepšovaní ich prízvuku vo výslovnosti. Vtedy si poviem, že profesionálna deformácia ako speváčky žne svoje ovocie.

 

6. Na čo sa môžu študenti tešiť na hodinách s tebou?

Každá hodina je originálna a vytvárame si ju spoločne. Snažím sa vytvoriť zázemie, v ktorom sa všetci študenti budú cítiť dobre. Hodinu vediem tak, aby bola užitočná ale aj zábavná. Niekedy pracujeme na cvičeniach, niekedy viac počúvame a čítame a inokedy nechávam priestor mojim študentom v rámci ich spoločného dialógu. Často si pýtam spätnú väzbu od študentov, čo sa im na našich hodinách páči, čo by radi začlenili alebo uvítali. Pre mňa je vzájomná komunikácia a zlepšovanie kvality našich hodín veľmi dôležité. 

 

7. Je taliansky jazyk ťažký pre Slovákov?

To je dobrá otázka…Taliančina nám všetkým znie ako jednoduchá, máme pocit, že raz si to vypočujeme a už to vieme. Pre naučenie sa základných fráz nám skutočne vie byť hudobný sluch veľmi nápomocný. Kto sa chce však dobre naučiť hovoriť a používať tento jazyk, mal by sa pripraviť aj na rôzne úskalia a odlišnosti od slovenčiny. Hovorím predovšetkým o predložkách. .Moji pokročilejší študenti vedia, o čom píšem, ale všetko chce svoj čas a dostatočnú prax.

 

8. Čo by si odporučila tvojim študentom pre zlepšenie ich jazykových zručností pri štúdiu taliančiny?

Určite by som im odporučila byť v kontakte s týmto jazykom čo najčastejšie. Aj 20- 30 minút denne vie urobiť veľké pokroky. Je to ako so všetkým, čomu venujeme pozornosť, to rastie. Počúvanie a preklad piesní, sledovanie jednoduchých seriálov, čítanie vhodnej knižky podľa úrovne a následný preklad, priateľská komunikácia s vrodeným Talianom, posedenie si pri obľúbenej caffé…Byť čo najviac obklopený taliančinou až do tej úrovne, že sa vám začnú snívať sny v taliančine. To sa hovorí, že je znakom, že vám daný jazyk “vošiel do podvedomia”. 

9. Prečo by si mali záujemcovia o taliančinu vybrať práve teba?

Kto hľadá príjemnú lektorku, ktorej záleží na pokroku svojich študentov, tak to som Ja. Snažím sa svoju prácu robiť čo najlepšie a pracujem tak, aby každý z hodiny odišiel obohatený nielen o novú gramatiku, ale aj s príjemnou náladou. Napíšte a budem sa na Vás tešiť na hodine. A presto!

Neváhajte nás kontaktovať