Nikol Kurňavová

Lektorka anglického jazyka

Nikol lektorka

Ahojte! Hi!

Moje meno je Nikol a k angličtine som sa dostala viac-menej nútene – povinnými hodinami angličtiny už v materskej škole. Za čo som však dnes naozaj vďačná! Vždy som si uvedomovala dôležitosť jazykov nie len pre prácu a školu, ale aj pre osobný život. V štúdiu angličtiny som pokračovala na strednej škole a oboch vysokých školách. Vďaka angličtine som získala pracovné skúsenosti z viac ako 5 krajín sveta, kde som konverzovala iba v angličtine. K učeniu angličtiny som sa dostala akoby náhodou a rozhodla som sa využiť túto možnosť. Myslím si, že nič v živote nie je náhoda a učenie ma nejako prirodzene čakalo. Aj po skoro polročnej pauze od učenia angličtiny som už cítila potrebu začať učiť znova a inšpirovať druhých k štúdiu cudzích jazykov. Preto by som všetkých rada povzbudila k štúdiu angličtiny – zahoďte strach a vydajte sa na cestu k zlepšeniu vašej profesionálnej stránky, ale aj pre vlastný rozvoj!

Cesta k učeniu:

Počas svojich štúdií, v zahraničí aj na Slovensku, som si vždy obľúbila zopár profesorov, ktorí ma inšpirovali. Nikdy som však nerátala s tým, že aj ja sama raz budem učiť! K učeniu som sa dostala náhodne, okamžite som sa v tejto oblasti zorientovala a odvtedy ma učenie akosi prirodzene baví. Mám obrovskú radosť zo študentov, ktorí cítia výsledky v zlepšení gramatiky a v konverzovaní. Myslím si, že v učení jazykov veľmi často zohráva dôležitú úlohu učiteľ – musí žiakov v učení inšpirovať a zaujať.

• Univerzita Komenského v Bratislave (odborné predmety v anglickom jazyku, úroveň C1)
• Roskilde University, Dánsko (štúdium v anglickom jazyku, úroveň C1)
• IELTS Preparation v Londýne (KCL, úroveň B2)
• Vyučovanie na Slovensku zamerané na dosiahnutie cieľa študenta
• Pracovné skúsenosti z oblasti cestovného ruchu v zahraničí (delegát CK)

• Cestovanie
• Rodina a priatelia
• Čítanie
• Dokumentárne filmy
• Joga

Chcela by som precestovať celý svet a rozprávať plynulo minimálne tromi svetovými jazykmi 😛

1. Ahoj, ako by si sa predstavila študentom, aby ťa lepšie spoznali?

Ahoj! Pre mojich študentov som Nika a skúsenosti s učením angličtiny som získala už popri vysokej škole, ktorú stále študujem. Svoje hodiny prispôsobujem študentom, aby sa v témach našli, bavilo ich to, a zároveň sa vždy snažím so študentom dosiahnuť jeho cieľ. Teda snažím sa pomôcť každému, kto chodí na lekcie angličtiny s určitým cieľom a chce ho dosiahnuť. Niekto si potrebuje osvojiť gramatiku, niekto rozvíjať komunikáciu a niekto napríklad všetky „skills“ – ako rozprávanie, čítanie, počúvanie a písanie, a niekto potrebuje angličtinu na maturitu či do práce. So študentom sa vždy dohodneme, aké má ciele a spoločne vybudujeme cestu k ich dosiahnutiu.

2. Ako si sa dostala práve k angličtine?

K angličtine som sa dostala už v materskej škole a venujem sa jej od začiatku svojho štúdia, vlastne celý život. Potrebovala som ju najmä pri štúdiách a pracovných príležitostiach v zahraničí, kde som pochopila dôležitosť anglického jazyka pre dnešný svet.

3. Aká bola tvoja cesta k učeniu?

Priznám sa, že učeniu som sa nechcela venovať profesionálne. Prišlo mi to do života úplnou náhodou a ja som sa rozhodla využiť túto možnosť. Myslím si, že nič v živote nie je náhoda a učenie ma nejako prirodzene čakalo. Aj po skoro polročnej pauze od učenia angličtiny som už cítila potrebu začať učiť a inšpirovať druhých k vzdelávaniu sa v cudzích jazykoch ešte viac!

4. Aké sú tvoje skúsenosti s učením a aký je tvoj štýl učenia?

Keďže som stále študent, mám pred sebou veľa dobrých a zlých príkladov, ako učiť. Inšpirovala som sa teda pár profesormi, ktorých hodiny ma vždy vedia zaujať. Taktiež mám v sebe túžbu zdieľať svoje poznatky s druhými. Spolu ma tieto skúsenosti „dohnali“ k učeniu, ktoré je zamerané najmä na potreby študenta. Môj štýl učenia je pohodový a k študentom mám priateľský prístup. Samozrejme, iba ak si robia úlohy!

5. Čo ťa baví na angličtine, a prečo si myslíš, že je tento jazyk dnes taký dôležitý?

Angličtina je v dnešnom svete veľmi potrebná. Netreba to však brať tragicky a nútene – ako napríklad učiť sa ju iba kvôli práci alebo maturite. Musíte sa vždy motivovať aj príjemnými chvíľami, ktoré s angličtinou môžete zažiť – predstavte si, ako raz budete cestovať a rozprávať sa s novými ľuďmi, porozumiete vašej najobľúbenejšej pesničke v rádiu a podobne.

6. Čo môžu tvoji študenti v budúcnosti očakávať na hodinách angličtiny?

Jednoznačne dúfam, že to bude ich pokrok v anglickom jazyku a viditeľná (či počuteľná ?) zmena k lepšiemu!

7. Čo by si odkázala svojim budúcim študentom?

Rozhodne neváhajte a naberte odvahu byť znova o niečo lepší, ako ste boli včera! Minimálne už len v jazyku, ktorý ste sa rozhodli študovať! ?

Kontaktujte nás

              

Kde nás nájdete

Hviezdoslavova 14
917 01 Trnava
Triedy sa nachádzajú na 2. poschodí
v budove poisťovne Kooperativa.
(Dostupné aj výťahom)