Kurzy ruštiny v Trnave

jazyková škola Language Siesta

Kurz ruštiny

 

Jazyková škola Language Siesta práve otvára kurz ruského jazyka v Trnave. Vašou lektorkou bude Olga Talyzina, ktorá pochádza priamo z Ruska a v Trnave žije už štyri roky. 

Ak  chcete vyskúšať práve tento jazyk, tak nás neváhajte kontaktovať a radi Vám odpovieme na všetky otázky.

Prečítajte si nasledujúci rozhovor, v ktorom sa dozviete zaujímavé informácie o ruskom jazyku, krajine a lektorke.

   

Rozhovor

 1. Ahoj, ako by si sa v skratke predstavila svojim budúcim študentom?

  Здравствуйте милые студенты !
  Volám sa Olga Talyzina a rada by som Vás naučila môj materinský jazyk – ruštinu. Som absolventkou Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave, kde som študovala právo. Momentálne pracujem ako advokátsky koncipient. Svoj voľný čas venujem rodine a kamarátom. Rada cestujem a spoznávam nových ľudí.

   

 2. Ako si sa dostala na Slovensko?

  V rámci výmenného pobytu od roku 2013 som absolvovala ročný pobyt na Slovensku a štúdium v anglickom jazyku. Po úspešnom absolvovaní tohto ročníka  som sa rozhodla pokračovať v štúdiu práva, ale už v slovenskom jazyku.

   

 3. Ako dlho učíš a čo ťa k tomu viedlo?

  Od roku 2014 som učila príležitostne rôznych študentov. Prví, ktorí sa na mňa obrátili, boli  študenti, čo chceli ísť študovať do Ruska, aby som ich naučila základy ruského jazyka. Tento rok priniesol zmeny a  rozhodla som sa vyučovať už viacerých študentov, ktorí prejavili záujem o ruštinu hlavne, aby mali viac konverzácií.

   

 4. Aký je tvoj štýl učenia?

  Preferujem vypracovanie stratégie výučby pre každého študenta individuálne, v ktorej spolu prejdeme za akým účelom sa chce učiť ruský jazyk, a aké témy študent pokladá za atraktívne, prípadne dôležité. Snažím sa používať moderné materiály, ktoré zodpovedajú dnešným potrebám. Rovnako považujem domáce úlohy za dôležitý prvok výučby.

   

 5. Čo je na Rusku zaujímavé, čo možno veľa Slovákov nevie?

  Rusko je veľmi pekná krajina, ktorá by mohla byť zaujímavou destináciou na dovolenku. Veľa Slovákov cestuje do Moskvy a Petrohradu za historickými pamiatkami. Osobne by som odporučila navštíviť napríklad Bajkalské jazero, ktoré  je najhlbším jazerom planéty.

   

 6. Prečo by sa mali študenti prihlásiť na ruštinu práve k tebe?

  V prvom rade som tzv. „native speaker“- teda rodený hovoriaci, a to považujem za 100-percentnú výhodu. Ruština je môj materinský jazyk, a preto si myslím, že nikto nepozná lepšie slovnú zásobu ani gramatiku lepšie ako ja. V roku 2010 som skončila s vyznamenaním gymnázium, v ktorom boli vždy  na 1. mieste ruský jazyk, literatúra a rétorika. Slovenčinu ovládam na dosť vysokej úrovni, aby som mohla vysvetliť všetky pojmy, pravidlá a pod.

   

 7. Čo máš rada na učení?

  Na učení ma motivujú hlavne úspechy študentov a vždy som veľmi rada, ak kladú otázky. To pre mňa znamená, že sa o jazyk zaujímajú a chcú na sebe pracovať.

   

 8. Čo by si odkázala svojim budúcim študentom?

  Ovládať viac než 1 cudzí jazyk je celosvetovým trendom. Pokiaľ chceš byť v trende aj ty, ruština je určite ten správny výber.

Kontaktujte nás

              

Kde nás nájdete

Hviezdoslavova 14
917 01 Trnava
Triedy sa nachádzajú na 2. poschodí
v budove poisťovne Kooperativa.
(Dostupné aj výťahom)

Jazykové verzie